واحدهای پیام نور در برخی شهرها به فنی و حرفه‌ای واگذار می‌شود

access_time person توسط فاطمه پورذبیح

درباره اجرای یکی از ۱۴ بند از دستورات مهم رئیس جمهور به وزیر علوم مبنی بر ساماندهی مراکز علمی کاربردی ودانشگاه پیام نور در دانشگاه فنی و حرفه‌ای و دولتی گفت: طرح آمایش و ساماندهی آموزش عالی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است که ۹ بند دارد طبیعی است که وزارت علوم موظف است به صورت زمانبندی کارها را پیگیری کند.
وی ادامه داد: در حال حاضر این کار آغاز شده است، به عنوان مثال در شهری که دانشجوی پیام نور زیاد نداریم ویا خیلی استقبال نمی‌شود، با مسئولان شهر و استان هماهنگ شده و برنامه ریزی کرده ایم تا ساختمان و امکانات دانشگاه پیام نور را در اختیار دانشگاه فنی و حرفه‌ای قرار دهند تا به آموزشکده فنی و حرفه‌ای تبدیل شود. وزیر علوم افزود: یا در برخی استان‌ها دانشگاه‌های دولتی به فضای آموزشی نیاز دارند از این رو با هماهنگی که با رئیس دانشگاه پیام نور صورت گرفته است؛ امکانات، پرسنل و اعضای هیأت علمی این دانشگاه به دانشگاه دولتی آن منطقه منتقل می‌شود و تجمیع صورت می‌گیرد. وی با اشاره به ساماندهی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی اداری دانشگاه‌های علمی کاربردی که مربوط به نهادهای دولتی بودند، باید تعطیل می‌شدند که به مرور در حال ساماندهی آن هستیم بنابراین برنامه‌ها را بر اساس قانون و طبق زمانبندی خاصی پیگیری می‌کنیم. زلفی گل در مورد اینکه آیا امکان ادغام دانشگاه علمی کاربردی با پیام نور وجود دارد یا خیر گفت: خیر، هر کدام از زیرنظامهای آموزش عالی وظایف خاص خود را دارند. به عنوان مثال دانشگاه فنی حرفه‌ای، تربیت تکنسین مهارتی و دانشگاه علمی کاربردی دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و بلند مدت برای صنایع و جامعه را پیگیری می‌کند. دانشگاه پیام نور آموزش غیرحضوری را در دستور کار دارد که موجب افزایش دانایی جامعه می‌شود. هر کدام از این دانشگاه‌ها با اهداف خاصی تأسیس شده اند. وی افزود:شاید به بازآرایی مأموریت این دانشگاه‌ها نیاز باشد ولی تعطیل کردن آنها درست نباشد ما باید از تاریخ درس بگیریم و نباید برای یک اشتباه چند بار هزینه کنیم، شاید هم لازم باشد برخی اوقات آنها را تجمیع کنیم که آن هم نیاز به بررسی جوانب مختلف موضوع و مطالعه دارد.


برای فرستادن دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید.
پاسخ به دیدگاه
دیدگاه های بیشتر
شما اولین دیدگاه را ارسال کنید.
بالا
keyboard_arrow_up

فرستادن بازخورد

feedback
refresh تازه‌سازی تصویر
بازگشت

ما از انتقادات و پیشنهادات شما برای تکمیل مسائل فنی و بهبود خدمات با توجه به خط مشی رازداری و شرایط خدمات استفاده خواهیم کرد. نظرات شما به ما کمک می‌کند تا دید بهتری نسبت به محصول خود داشته باشیم ...

warning نام مرورگر شما و نسخه آن ذخیره می‌گردد.
feedback بازخورد